Teraz możemy jeszcze więcej, czyli Realton w MLS

1 315 Wyświetleń

Biuro Nieruchomości Realton ciągle się rozwija. Jesteśmy nowoczesnym biurem nieruchomości, które wykorzystuje różnego typu innowacyjne rozwiązania, których celem jest podniesienie jakości obsługi klienta oraz poszerzenie zalet współpracy z agentami nieruchomości. Pragniemy poinformować, iż nasze biuro rozpoczęło współpracę z MLS! Czym jest serwis MSL? O tym poniżej.

Czym jest MLS?

MLS, czyli multiple listing system, to system internetowy przeznaczony dla biur nieruchomości. Można go traktować jako pewną sieć współpracy biur nieruchomości w całym kraju, które bazują na platformie internetowej. Podobne systemy funkcjonują z powodzeniem w innych krajach, gdzie stale rośnie ich popularność. Należy podkreślić, iż system MLS jest zamknięty. Skutkuje to dostępem do publikowanych ofert wyłącznie pośredników nieruchomości, którzy nawiązali współpracę z MLS.

Współpraca to podstawa- czyli na jakiej zasadzie funkcjonuje MLS

Aby poznać zalety współpracy z MLS, należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na zasady jakie obowiązują biura nieruchomości współpracujące w ramach wspomnianego systemu. System MLS prowadzony jest w formie intuicyjnej platformy internetowej. W systemie zamieszczane są oferty nieruchomości poszczególnych biur nieruchomości zrzeszonych w MLS, przy czym agenci nieruchomości mogą zamieścić w nim jedynie umowy na wyłączność. W systemie nie zamieszczane są zatem:

  • oferty nieruchomości umów otwartych,
  • oferty osób poszukujących nieruchomości,
  • oferty nieruchomości osób prywatnych.

Serwis MLS jest prosty, a jego obsługa intuicyjna. Przypomina trochę popularne serwisy z ogłoszeniami sprzedaży i najmu nieruchomości. Oferty zamieszczane w systemie MLS mogą pojawiać się na stronach wszystkich zrzeszonych w MLS biur nieruchomości. Z kolei pośrednik szukający nieruchomości dla swojego klienta, może wyszukać w bazie ofert nieruchomości spełniające kryteria klienta.

Dlaczego MLS umożliwia wprowadzenie jedynie umów na wyłączność?

Nie ma tutaj przypadku. Umowa na wyłączność sprowadza się do nawiązania współpracy z wybranej pośrednikiem nieruchomości i powierzenie mu sprzedaży/wynajmu domu, mieszkania lub lokalu komercyjnego. W ramach umowy na wyłączność, agent nieruchomości zobowiązuje się do podejmowania takich czynności, które zapewniają maksymalne wyeksponowanie nieruchomości. Z kolei Klient zobowiązuje się do niezawierania umów z innymi agentami oraz odstąpienia od transakcji bezpośredniej.Współpraca klienta z biurem nieruchomości na zasadach wyłączności ma wiele zalet. Po pierwsze, w sieci internetowej nie ma ogromnej liczby ogłoszeń zawierających ofertę nieruchomości z różnymi opisami, cenami, etc. Wprowadza to niepożądany chaos i zmniejsza atrakcyjność oraz wiarygodność opisu nieruchomości. Po drugie, współpraca na podstawie wyłączności wpływa na doskonałą znajomość nieruchomości i zainteresowania ofertą, a to pozwała ocenić skuteczność podejmowanych działań oraz wprowadzić ewentualne zmiany. Więcej o umowach na wyłączność tutaj.

Zalety z MLS

Na współpracy z MLS zyskują nie tylko pośrednicy nieruchomości, ale również klienci. System MLS umożliwia profesjonalne i trafne oszacowanie wartości nieruchomości. Narzędzia stosowane w ramach MLS są niezwykle precyzyjne. Współpraca z innymi biurami za pośrednictwem MLS zapewnia szybszą sprzedaż oraz wynajem nieruchomości, dlaczego? Dostęp do zamieszczonej w serwisie MLS oferty nieruchomości mają wszystkie biura nieruchomości zrzeszone w tym systemie, a jest ich aktualnie bardzo dużo i liczba ta ciągle rośnie. Oznacza to, iż oferta Twojego mieszkania po podpisaniu umowy na wyłączność z biurem nieruchomości trafia również do innych biur nieruchomości, a Ty nawet nie musisz z nimi wszystkimi podpisywać umów czy kontaktować się. Robi to za Ciebie agent nieruchomości. Ale to nie są jedyne zalety współpracy z MLS. System MLS zapewnia agentom nieruchomości możliwość udziału w licznych szkoleniach podnoszących standardy obsługi klienta. MLS gwarantuje również bezpieczeństwo. Wszystkie oferty zamieszczane w serwisie są wnikliwie analizowane pod kątem prawnym.

Czy to działa?

Oczywiście! System wymiany ofert w ramach MLS to gwarancja szybszej transakcji i bezpieczeństwa. A to przecież się liczy. Z uwagi na liczne zalety platformy, Realton zdecydował się wykonać ważny krok w rozwoju biura nieruchomości i nawiązać współpracę z MLS. Aktualnie nasi Klienci, którzy decydują się na podpisanie umowy na wyłączność mogą mieć pewność, że ich oferta trafi do najlepszych pośredników zrzeszonych w ramach MLS. Z kolei Klientom poszukującym domu lub mieszkania, zapewniamy dostęp do szerszej bazy ofert nieruchomości. A to wszystko dzięki współpracy z systemem MLS.

Dodaj komentarz