Jakie dzielnice w Zabrzu cieszą się największą popularnością wśród kupujących mieszkania?

752 Wyświetleń

Zastanawiasz się, w których dzielnicach Zabrza mieszka się najlepiej? Każdy człowiek ma inne potrzeby, dlatego wybór idealnej lokalizacji to subiektywna decyzja. Na szczęście można określić, jakie części miasta cieszą się największą popularnością wśród kupujących. Zobacz, które dzielnice Zabrza szczególnie interesują przyszłych nabywców nieruchomości.

Dlaczego kupno mieszkania w Zabrzu jest opłacalne?

Czy warto kupić mieszkanie w Zabrzu? Oczywiście! Miasto położone na Górnym Śląsku ma wiele do zaoferowania. Atrakcyjne ceny nieruchomości, różnorodna oferta na rynku pierwotnym i wtórnym oraz stały wzrost wartości mieszkań przyciągają potencjalnych nabywców. Nieważne, czy kupujący szuka nieruchomości inwestycyjnej, czy swojego własnego lokum. W Zabrzu stosunkowo łatwo znaleźć coś dla siebie — od kawalerki w topowej lokalizacji po przestronny dom na uboczu.

Miasto jest dobrze skomunikowane — rozbudowana sieć drogowa pozwala w krótkim czasie dotrzeć w dowolne miejsce na terenie aglomeracji śląskiej, a osoby niezmotoryzowane mogą skorzystać z licznych połączeń autobusowych, tramwajów lub pociągów. Zabrze to miasto dla młodych ludzi, seniorów i rodzin z dziećmi — łatwy dostęp do rozrywki, specjalistycznej pomocy lekarskiej oraz przedszkoli sprawia, że każda grupa społeczna jest zadowolona z życia w tym miejscu.

Zabrze — krótka charakterystyka miasta

Liczące ok. 155 tysięcy mieszkańców Zabrze wchodzi w skład Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Jest to jeden z centralnych ośrodków konurbacji górnośląskiej i bardzo ważny punkt regionu. Od 2021 roku w tym mieście jest aż 21 dzielnic. Niektóre z nich ograniczają się do osiedli, a inne obejmują znaczne części miejscowości. Należy wyróżnić Centrum Północ i Południe oraz Śródmieście, gdzie zlokalizowane są najważniejsze budynki władz miasta, istotne węzły komunikacyjne i dobrze rozbudowana infrastruktura handlowa. Pozostałe dzielnice są mniej zatłoczone i w zależności od położenia, różnią się od siebie charakterem — niektóre obfitują w tereny zielone, a inne są pełne klimatycznych kamienic lub bloków z wielkiej płyty.

Najpopularniejsze dzielnice w Zabrzu

Nie ulega wątpliwości, że wśród dzielnic cieszących się największym zainteresowaniem potencjalnych kupców wymieniane są Śródmieście oraz Centrum — zarówno jego południowa, jak i północna część. Wiąże się to przede wszystkim z rewelacyjną lokalizacją, która gwarantuje bliskość dworca kolejowego i autobusowego, łatwy dojazd do miast ościennych oraz dużą dostępność punktów handlowych i usługowych. Nieruchomości w centrum Zabrza to w większości kamienice, jednak znajdują się tam także wysokie bloki z wielkiej płyty. Ponadprzeciętnym zainteresowaniem cieszą się mieszkania zlokalizowane przy ulicy Wolności — według sonarhome.pl w maju 2023 średnia cena za m2 mieszkania w tej okolicy wynosiła 4655 zł.

Ceny nieruchomości w centrum oraz popularnych ulic w Zabrzu

Źródło zdjęcia https://sonarhome.pl/ceny-mieszkan/zabrze

Uwagę kupujących szczególnie przyciągają Osiedle Tadeusza Kotarbińskiego oraz Osiedle Mikołaja Kopernika. Doskonała lokalizacja, zielona okolica i pobliskie szkoły sprawiają, że swoje miejsce na ziemi znajdują tam rodziny z dziećmi. Miłośnicy spokoju chętnie decydują się na zamieszkanie w Mikulczycach lub Rokitnicy — to dzielnice oddalone od miejskiego zgiełku, dzięki czemu panuje tam cisza i spokój.

W których dzielnicach Zabrza można kupić najtańsze mieszkania?

Gdzie w Zabrzu szukać nieruchomości po okazyjnych cenach? Przede wszystkim tam, gdzie przeważa stare budownictwo. Mieszkanie w atrakcyjnej cenie można znaleźć na przykład na Osiedlu Młodego Górnika — dzielnica zlokalizowana na północy miasta przyciąga kupujących z niewielkim budżetem — sonarhome.pl podaje, że w maju 2023 w tej okolicy można było znaleźć nieruchomość, której średnia cena waha się w okolicach 4150 zł/m2. Oczywiście należy pamiętać, że wartość mieszkania jest uwarunkowana między innymi jego stanem oraz metrażem, a nie tylko lokalizacją.

Ulice najtańszych nieruchomości w Zabrzu

Źródło zdjęcia https://sonarhome.pl/ceny-mieszkan/zabrze

Modne osiedla w Zabrzu — wszyscy chcą tu mieszkać!

Ponadprzeciętnym zainteresowaniem cieszą się prestiżowe osiedla mieszkalne w Zabrzu. Nie są to blokowiska z wielkiej płyty, tylko apartamentowce o wysokim standardzie.
Mieszkańcy nowoczesnych lokali nie muszą martwić się o swoje bezpieczeństwo, prywatność i wygodę. Piękne, zielone otoczenie, czysta klatka schodowa i prywatny parking sprawiają, że modne osiedla w Zabrzu bardzo szybko znajdują nabywców.

Na liście atrakcyjnych lokalizacji znajdują się na przykład:

  • Osiedle Parkowe Zacisze na Śródmieściu,
  • Osiedle Zielona Dolina w Mikulczycach,
  • Osiedle Żyj Kolorowo w Centrum,
  • Osiedle Słowackiego na Śródmieściu,
  • Franciszkańska na Osiedlu Kotarbińskiego.

Budynki mieszkalne wybudowane na tych osiedlach są stosunkowo nowe i dość rzadko pojawiają się na rynku wtórnym. Większość lokali usytuowanych w nowoczesnych apartamentowcach bardzo szybko znajduje nabywcę.

Jeśli szukasz mieszkania w atrakcyjnej dzielnicy Zabrza, to przeglądanie ogłoszeń zamieszczonych na portalach internetowych może być niewystarczające, by dotrzeć do najciekawszych okazji. Dobry pośrednik nieruchomości w Zabrzu pomoże Ci znaleźć najlepsze mieszkanie w bezpiecznej i atrakcyjnej okolicy oraz przeprowadzi Cię przez wszystkie etapy transakcji.