Inwestowanie w nieruchomości drogą do wolności finansowej

768 Wyświetleń

Każdy marzy o wolności finansowej. Nawet Ci, którzy błędnie pojmują znaczenie tego pojęcia. Tymczasem wolność finansowa to genialna sprawa. Przede wszystkim to brak poczucia ciągłej pracy oraz pogoni za pieniędzmi, które zapewnią nam byt. Czym jest zatem wolność finansowa oraz jak ją osiągnąć dzięki inwestowaniu w nieruchomości? O tym poniżej.

Wolność finansowa – co to właściwie znaczy?

Wolność finansowa nie oznacza samodzielności czy też niezależności finansowej, rozumianej jako umiejętność i zdolność do samodzielnego zaspokojenia bytu z uzyskiwanych własną pracą dochodów. Wolność finansowa to uzyskiwanie dochodów pasywnych, które przewyższają poziom comiesięcznych wydatków danej osoby. Przy czym dochody pasywne to takie, które osiągane są bez podejmowania aktywnej pracy. Czyli wolność finansowa pozwala Ci osiągnąć stuprocentowe pokrycie Twoich kosztów w każdym miesiącu. Nie musisz przy tym prowadzić aktywnej działalności lub pracować na etacie. Brzmi zachęcająco? Oczywiście! Wystarczy wypracować pewien dochód pasywny, który będzie przynosił Ci każdego miesiąca odpowiednie zyski.

Czy wolność finansowa jest w ogóle możliwa?

Oczywiście! Wystarczy, że Twoje inwestycje będą przynosiły Ci każdego miesiąca odpowiednie środki finansowe, które pokryją Twoje standardowe wydatki. A Ty będziesz miał wtedy czas na swoje hobby i zainteresowania. Wystarczy jedynie, że będziesz podejmował rozsądne decyzje i nie bał się nowego pomysłu na życie.

Jak osiągnąć wolność finansową?

Jak osiągnąć wolność finansową w dzisiejszych czasach? Najlepszą i wbrew pozorom jednocześnie najmniej ryzykowną inwestycją jest inwestycja w nieruchomości pod wynajem. Nie musisz posiadać środków finansowych na zakup nieruchomości za gotówkę. Wystarczy, że będziesz posiadał środki pieniężne na wkład własny i ewentualnie remont nieruchomości. Resztę możesz sfinansować kredytem hipotecznym. Zatem jedyne czego Ci trzeba to mały wkład własny. Nie dość, że wynajmując nieruchomość będziesz uzyskiwał środki pieniężne, to na dodatek za kilkanaście lat staniesz się właścicielem nieruchomości. Nie musisz mieć ani studiów, ani doświadczenia zawodowego. Nieważne, czy znasz języki obce. Ba! Nie musisz mieć nawet prawa jazdy. Wystarczy, że będziesz otwarty na nowe rozwiązania i konsekwentny w swoich działaniach.

Jaką nieruchomość wybrać?

Najlepiej zainwestować w nieruchomości mieszkaniowe. Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że jest na nie duży popyt. Po drugie, możesz z niego kiedyś sam skorzystać. Po trzecie, ceny nieruchomości mieszkaniowych na Śląsku nieustannie rosną. Warto zainwestować przede wszystkim w mieszkania w Katowicach. Ważny natomiast jest wybór odpowiedniego mieszkania. Jeśli nie posiadasz doświadczenie w tym temacie, nie wiesz, gdzie i w jakiej cenie można znaleźć odpowiednie mieszkanie, jaka cena powinna być za dany metraż i standard, lepiej skorzystaj z usług sprawdzonego biura nieruchomości.

Dodaj komentarz