Your search results

Cisza i spokój czy ulice tętniące życiem? Sprawdź, która dzielnica Zabrza najlepiej do Ciebie pasuje!

Opublikował Helper on 30/08/2024
0
Ceny mieszkań na rynku nieruchomości w Zabrzu

Wszechobecny gwar, okolica, która nigdy nie zasypia, czy duży park i śpiew ptaków? Każdy z nas ma własne preferencje dotyczące miejsca zamieszkania. Czy wiesz, która dzielnica Zabrza pasuje do Twoich wymagań? Zobacz, gdzie poczujesz się najlepiej.

W jakiej dzielnicy Zabrza kupić mieszkanie?

Chcesz kupić mieszkanie lub dom w Zabrzu, jednak nie wiesz, która dzielnica najlepiej zaspokoi Twoje potrzeby? Wybór dokładnej lokalizacji jest uzależniony od stylu życia, rodziny oraz własnych upodobań. Na szczęście jedno z centralnych miast Śląska jest na tyle różnorodne, że swoje miejsce na ziemi znajdą tu zarówno zwolennicy gwaru, jak i miłośnicy spokoju. Zabrze sąsiaduje z trzema dużymi miastami: Bytomiem, Gliwicami i Rudą Śląską. Dogodne położenie sprawia, że przemieszczanie się pomiędzy miejscowościami konurbacji górnośląskiej jest szybkie i wygodne.

Na terytorium Zabrza wyodrębniono 21 dzielnic:

  • Helenkę,
  • Grzybowice,
  • Rokitnicę,
  • Mikulczyce,
  • Osiedle Młodego Górnika,
  • Osiedle Mikołaja Kopernika,
  • Biskupice
  • Maciejów,
  • Osiedle Tadeusza Kotarbińskiego,
  • Skłodowskiej-Curie,
  • Centrum Północ i Południe,
  • Śródmieście,
  • Zandkę,
  • Porembę,
  • Zaborze Północ i Południe,
  • Guido,
  • Pawłów,
  • Kończyce,
  • Makoszowy.

Każda z nich ma swój niepowtarzalny klimat — w niektórych przeważają stare kamienice, w innych bloki z wielkiej płyty lub domy jednorodzinne otoczone zielenią.

Centralne dzielnice Zabrza — tylko dla młodych ludzi?

Na mieszkanie w centrum miasta najczęściej decydują się młodzi i niezależni ludzie. Życie w samym sercu Zabrza jest dla Ciebie, jeśli lubisz, gdy wokół dużo się dzieje. Zamieszkaj w północnej lub południowej dzielnicy Centrum albo wybierz Śródmieście, lub Skłodowskiej-Curie — taka lokalizacja gwarantuje bliskość sklepów i lokali usługowych. Co ciekawe, w Zabrzu nie ma rynku — śląska miejscowość zyskała prawa miejskie w 1922 roku. Wcześniej składała się z odrębnych gmin i stanowiła największą wieś w Europie. Rynek, na którym koncentruje się życie mieszkańców, jest charakterystyczny dla miast średniowiecznych, jednak Zabrze ma swój centralny punkt — to Plac Wolności.
Niezależni ludzie znajdą w centrum Zabrza wiele atrakcji — kino, bowling, bary, restauracje, galerie handlowe oraz kluby. W centralnych dzielnicach świetnie funkcjonuje komunikacja miejska — kursują tu autobusy, pociągi i tramwaje, można też wypożyczyć hulajnogę elektryczną. W centrum dobrze poczują się studenci, którzy dojeżdżają na uczelnie w Zabrzu, Gliwicach, czy Katowicach. Główne dzielnice to nie tylko miejsce dla młodych — żyją tu również seniorzy i rodziny z dziećmi. W pobliżu nie brakuje otoczonych zielenią bloków z wielkiej płyty. Miłośnicy klimatycznych kamienic mogą zamieszkać w dzielnicy Zandka — znajduje się tu ciekawe osiedle robotnicze z początku XX wieku.

Dzielnice Zabrza dla rodzin z dziećmi

Rodziny z dziećmi preferują spokojne i zielone dzielnice. Chętnie wybierają zamknięte osiedla lub przestronne domy. Zwolennicy ciszy zakochają się w Grzybowicach — północnej dzielnicy Zabrza, dawnej wsi, gdzie przeważa zabudowa jednorodzinna. Jedną z największych atrakcji okolicy jest teren spacerowy geoparku. Miłośnicy spokoju dobrze poczują się w Kończycach lub Pawłowie — południowe dzielnice cieszą się zainteresowanie deweloperów. Powstaje tam wiele domów jednorodzinnych, bliźniaków oraz szeregówek. Jedną z najatrakcyjniejszych dzielnic Zabrza jest sąsiadujący z Gliwicami Maciejów. Ludzie mieszkający w tym miejscu w wolnych chwilach odwiedzają duży park lub pobliskie centrum handlowe. Zimą działa tu uwielbiany przez najmłodszych ogród świateł. Ceny domów i mieszkań w dzielnicy Maciejów są dość wygórowane — według serwisu sonarhome.pl, średnia wartość metra kwadratowego nieruchomości zlokalizowanych przy ulicy Rybnickiej, Knurowskiej i Żelaznej przekroczyła w lipcu 5000 złotych.

Rodziny preferujące życie w bloku z wielkiej płyty, doskonale poczują się na Osiedlu Kopernika lub Osiedlu Kotarbińskiego. Ciekawą opcją wydaje się sąsiadująca z Rudą Śląską Poremba, stanowiąca spokojne i pełne zieleni miejsce, które podoba się dorosłym i dzieciom. Osoby szukające mieszkania blisko centrum mogą wybrać dzielnicę Guido.

W której dzielnicy Zabrza powinni zamieszkać miłośnicy natury?

W Zabrzu nie brakuje miejsc otoczonych drzewami i krzewami oraz zadbanych trawników. Jest to duże i ruchliwe miasto, jednak na jego obrzeżach życie codzienne zwalnia, słychać śpiew ptaków i szelest liści. Ciekawą propozycją dla ludzi ceniących sobie spokój jest dzielnica Mikulczyce — miejsce z bogatą historią i wyjątkowym klimatem. W wolnym czasie można wybrać się na spacer nad okoliczny staw i łowisko.
Równie spokojną propozycją są położone nieopodal Biskupice, które dysponują ładnymi terenami spacerowymi przy rzece Bytomka oraz hałdą, stanowiącą doskonały punkt widokowy. Ceny nieruchomości w Biskupicach są atrakcyjne — jak podaje sonarhome.pl, średnia wartość metra kwadratowego mieszkania zlokalizowanego przy ulicy Bytomskiej wynosiła w lipcu 4483 złote.

Miłośnicy natury z pewnością polubią życie w dzielnicy Makoszowy. Mieszkańcy pobliskich domów i kamienic mogą udać się na spacer nad rozlewisko na Kłodnicy, spędzić trochę czasu przy urokliwym Jeziorze Farskim oraz podziwiać panoramę Śląska z okolicznych hałd. Bliżej centrum również można znaleźć dzielnice pełne zieleni — warto osiedlić się w Zaborzu — szczególnie jego południowa część obfituje w tereny zadrzewione.

Niewielki budżet? Najtańsze dzielnice Zabrza też są piękne!

Czy wiesz, że możesz zamieszkać w pięknej okolicy, nawet jeśli nie dysponujesz dużym budżetem? Warto zobaczyć, jak żyje się na Osiedlu Młodego Górnika — to spokojne, otoczone zielenią miejsce graniczy z Bytomiem. Dobrze poczują się tu osoby, które chcą uciec od miejskiego zgiełku. Poszukiwacze tańszych nieruchomości prawdopodobnie znajdą ciekawe okazje w dzielnicach Helenka i Rokitnica — od ścisłego centrum dzieli je kilkanaście minut jazdy samochodem, co wpływa na niższą cenę mieszkań.

Według statystyk sonarhome.pl, w lipcu za metr kwadratowy nieruchomości zlokalizowanej przy ulicy Krakowskiej kupujący płacili średnio 4448 złotych.

Źródło: https://sonarhome.pl/ceny-mieszkan/zabrze

Trudno wybrać najlepszą dzielnicę bez dobrej znajomości miasta. Na szczęście nie trzeba spędzać długich godzin na samodzielnym poznawaniu każdej ulicy — wystarczy skorzystać z pomocy profesjonalisty. Skontaktuj się z naszym pośrednikiem nieruchomości w Zabrzu i zobacz, jak wygodne jest poszukiwanie mieszkania lub domu wraz z agentem działającym na lokalnym rynku.

  • Czego szukasz?

Compare Listings