Po czym poznać dobrego agenta nieruchomości?

5 766 Wyświetleń

Chcesz sprzedać mieszkanie. Szukasz swojego wymarzonego M. Interesuje Cię najem lub wynajem nieruchomości. Niezależnie od tego jaki masz cel, powinieneś współpracować wyłącznie z najlepszymi. Jakie cechy powinien posiadać agent nieruchomości? Poniżej przedstawiamy na co należy zwrócić uwagę przy wyborze agenta nieruchomości.

Agent agentowi nierówny

Deregulacja zawodów skutkowała zwiększeniem się liczby agentów i pośredników nieruchomości działających na krajowym rynku. Duża liczba agentów świadczących swoje usługi wpływa na pojawienie się trudności z wyborem odpowiedniego i rzetelnego pośrednika. Oczywistym jest, iż agenci różnią się między sobą posiadanym doświadczeniem zawodowym, wiedzą oraz cechami osobowościowymi. Wybór odpowiedniego agenta nieruchomości nie jest prosty i powinien być przez Ciebie dobrze przemyślany.

Człowiek do zadań specjalnych

Agent nieruchomości nazywany jest również pośrednikiem nieruchomości, ponieważ pośredniczy pomiędzy stronami dokonujących transakcji na rynku nieruchomości. Jego rola jest jednak zdecydowanie bardziej rozbudowana. Jest pośrednikiem, doradcą, pomocnikiem, a także opiekunem w jednym. Skuteczny agent nieruchomości podejmuje wiele działań. Od niego zależy szybkość transakcji i jej przebieg, a także bezpieczeństwo klienta. Agent nieruchomości dba o Twoje interesy. Szerzej na temat działania i roli agenta nieruchomości tutaj.

A może zdać się na los?

Wybór pośrednika nieruchomości nie powinien być przypadkowy.Od podjęcia właściwej decyzji zależy Twoje zadowolenie ze współpracy zarówno z biurem nieruchomości, jak i drugą stroną umowy oraz finanse i bezpieczeństwo przeprowadzonej transakcji.Dlatego przy dokonywaniu wyboru pośrednika i biura nieruchomości, z którym nawiążesz współpracę, powinieneś wziąć pod uwagę kilka istotnych cech jakie powinien posiadać agent nieruchomości.

Wiedza i doświadczenie

Niezwykle ważna jest wiedza jaką posiada agent nieruchomości.Powinien on doskonale wiedzieć jak powinien wyglądać prawidłowo przeprowadzany proces sprzedaży nieruchomości. Dobrze przygotowany do pracy pośrednik nieruchomości powinien znać również obowiązujące przepisy prawa i sytuację na rynku nieruchomości. Jednak posiadanie samej wiedzy w tej pracy nie wystarcza. Agent nieruchomości powinien posiadać również doświadczenie zawodowe. Odpowiednie przygotowanie zawodowe wpływa bowiem na jakość podejmowanych czynności. Przed dokonaniem wyboru upewnij się, czy agent nieruchomości posiada odpowiednie przygotowanie merytoryczne do wykonywania zawodu.

Efektywność

Dla wielu klientów najważniejsza jest efektywność pracy agenta nieruchomości. Oczywistym jest, iż olbrzymie znaczenie w pracy pośrednika nieruchomości ma jego efektywność i osiągalne wyniki w pracy. Powiedzmy sobie szczerze… nikt nie chce sprzedawać mieszkania w nieskończoność. Każdemu zależy na jak najszybszej sprzedaży nieruchomości. Tobie również. Dobry agent nieruchomości osiąga wysokie wyniki sprzedażowe i potrafi sprzedać Twoje mieszkanie w odpowiednim czasie.

Odpowiedzialność

Oddajesz w ręce agenta nieruchomości swój dorobek życia. Coś, na co pracowałeś przez długi czas. Swoje oczko w głowie. Agent nieruchomości powinien być odpowiedzialny. Nie może podejmować decyzji, które mogą narazić Cię na jakiekolwiek straty.

Zaangażowanie i sumienność

Efektywność i wiedza to nie wszystko. Równie ważne w pracy agenta nieruchomości jest zaangażowanie w wykonywaną pracę.Operatywność wpływa pozytywnie na odnajdywanie się pośrednika w wykonywanych obowiązkach. Zwłaszcza kiedy występują różnorakie problemy, np. urzędowe. Zaangażowanie w podejmowane działania i sumienność jest w tym zawodzie kluczem do sukcesu.

Kreatywność

Sprzedaż mieszkania to nie lada wyzwanie. Pośrednictwo w sprzedaży wymaga od agenta nieruchomości wykazania się kreatywnością i pomysłowością. Kreatywność agenta nieruchomości nie ogranicza się wyłącznie do copywritingu i stworzenia ciekawego tekstu sprzedażowego. Przydaje się ona również na etapie nawiązywania kontaktów interpersonalnych. Dobry agent nieruchomości przekona Cię, że warto z nim współpracować.

Zorganizowanie

W pracy agenta nieruchomości nic nie przychodzi samo. Na sukces trzeba sobie zapracować. Zaparcie w dążeniu do celu przynosi pozytywne efekty w tym zawodzie. Dobra organizacja pracy jest konieczna w zawodzie agenta nieruchomości, który codziennie wykonuje wiele czynności zawodowych. Im więcej klientów posiada agent nieruchomości, tym lepszej organizacji pracy to od niego wymaga.

Cierpliwość i wytrwałość

Życie agenta nieruchomości byłoby zbyt piękne, gdyby każda nieruchomość sprzedawała się w mgnieniu oka. Dom i mieszkanie to duża inwestycja finansowa. Klienci nie chcą podejmować pochopnych decyzji i wydać oszczędności życia na coś czego nie są do końca pewni. Często oglądają mieszkanie kilka razy. Zadają dużo pytań. Niejednokrotnie tych samych, które zadawali poprzednim razem. Agent nieruchomości powinien wykazywać się cierpliwością, opanowaniem i wytrwałością. W tym zawodzie nie można sobie pozwolić na nerwy i brak cierpliwości.

Kultura osobista

Wartościowy agent nieruchomości cechuje się wysoką kulturą osobistą. To w jaki sposób agent nieruchomości stosuje się do zasad kultury osobistej, odzwierciedla jego profesjonalizm i dobre wychowanie. Agent nieruchomości powinien dbać o odpowiednią atmosferę współpracy, tak abyś czuł się w jego towarzystwie komfortowo.

Komunikatywność i pozytywne podejście

Jak w każdym zawodzie wymagającym kontaktu bezpośredniego z klientem liczy się komunikatywność. Łatwość nawiązywania kontaktów jest bardzo ważna w pracy agenta nieruchomości. Człowiek na tym stanowisku musi lubić rozmowy i spotkania z klientami. Powinien jednak umieć zwięźle i precyzyjnie wyrażać swoje opinie. Ważne jest także pozytywne nastawienie. Agent nieruchomości powinien być optymistycznie nastawiony do życia i pracy. Nikt nie lubi współpracować z mrukami i pesymistami, którzy widzą wszystko w czarnych barwach.

Czy warto nawiązać współpracę z agentem nieruchomości?

Z całą pewnością tak! Agent nieruchomości zadba o Twoje interesy. Odciąży Cię w obowiązkach związanych z procesem sprzedaży nieruchomości, a przy tym w gratisie otrzymasz mnóstwo czasu na swoje prywatne sprawy. Podejmij jednak przemyślaną decyzję i oddaj swoją nieruchomość w ręce profesjonalistów.

Warto pamiętać!
Nasz tekst ma charakter poradnikowy, ale nie jest oficjalną poradą w myśl przepisów o doradztwie podatkowym. Każdy przypadek warto traktować indywidualnie a w razie wszelkich wątpliwości lub niejasności, poprosić o konkretną interpretację urzędu skarbowego.

Dodaj komentarz