Czy wiesz, że możesz sprzedać nieruchomość bez spotkań z oglądającymi? Pośrednik zrobi to za Ciebie!

505 Wyświetleń

Chcesz sprzedać nieruchomość, jednak nie masz czasu na ciągłe odbieranie telefonów i spotykanie się z potencjalnymi kupcami? Czy wiesz, że możesz zawrzeć transakcję bez pojawiania w mieszkaniu? Zobacz, jakie to proste!

 • Osoby sprzedające nieruchomość na własną rękę często czekają na kupca przez kilka miesięcy, co wiąże się z licznymi, nieudanymi prezentacjami.
 • Możesz sprzedać mieszkanie bez umawiania się na spotkania – pośrednik zrobi to za Ciebie.
 • Jednym z najważniejszych zadań agenta jest zaprezentowanie mieszkania z jak najlepszej strony.
 • Dzięki współpracy z biurem nieruchomości oszczędzasz czas i zyskujesz szansę na wynegocjowanie najwyższej ceny sprzedaży.
 • Pośrednik towarzyszy Ci od momentu nawiązania współpracy, aż do chwili przekazania kluczy.

Sprzedaż własnego mieszkania wymaga czasu i cierpliwości – prawda czy fałsz?

Średni czas sprzedaży mieszkania wynosi około 3-6 miesięcy i jest on uzależniony od wielu czynników. O ile wizja kilku tygodni spędzonych na pokazywaniu nieruchomości potencjalnym kupcom jest akceptowalna, o tyle perspektywa męczenia się ze sprzedażą przez wiele miesięcy może odstraszać. Niestety, musisz się przygotować na to, że nieruchomości usytuowane w mało atrakcyjnych dzielnicach oraz lokale o trudnym układzie sprzedają się jeszcze dłużej. Rekordziści próbują znaleźć kupca przez wiele lat!

Można śmiało stwierdzić, że samodzielna sprzedaż mieszkania wymaga sporych pokładów cierpliwości, jednak istnieje łatwy sposób na obejście przykrego obowiązku, jakim jest czekanie na kupca. Czy wiesz, że możesz sprzedać nieruchomość bez inwestowania swojego cennego czasu? Wystarczy, że nawiążesz współpracę z profesjonalistą, który zrobi to za Ciebie!

Jak sprzedać swoje mieszkanie bez jeżdżenia na prezentacje?

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, jak wielkim ułatwieniem może być pomoc biura nieruchomości. Współpraca z dobrym agentem to coś więcej niż stworzenie oferty i zamieszczenie jej na największych portalach ogłoszeniowych. Doświadczony pośrednik podzieli się z Tobą swoją wiedzą oraz czasem. Jeśli tylko chcesz, możesz powierzyć mu sprzedaż mieszkania od A do Z – oznacza to, że agent sam zajmie się m.in.:

 • Odbieraniem telefonów od potencjalnych kupców,
 • Przygotowaniem mieszkania do prezentacji,
 • Prezentowaniem nieruchomości,
 • Aktywnym poszukiwaniem kupca w bazie klientów biura.

W ten sposób zdejmujesz ze swoich barków ciężar sprzedaży mieszkania. Okazuje się, że musisz jedynie porozmawiać z pośrednikiem i ustalić warunki współpracy, a następnie stawić się na umowie przedwstępnej oraz końcowej – to wszystko!

Pośrednik nieruchomości – człowiek od zadań specjalnych

Wiesz już, że wcale nie musisz jeździć z agentem na prezentacje mieszkania – dla wielu osób jest to wspaniała wiadomość, ponieważ niektóre nieruchomości długo czekają na nowego właściciela. W tym czasie może je oglądać kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu potencjalnych kupców.

Być może myślisz teraz, że oddanie tak ważnego zadania w ręce pośrednika jest ryzykowne – nikt nie zna Twojego mieszkania tak dobrze, jak Ty. Takie przekonanie bardzo często gubi sprzedających. Niestety, zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy, że w momencie, gdy chcemy pomóc, możemy bardziej zaszkodzić. Właściciele nieruchomości w nieświadomy sposób przekazują potencjalnym kupcom mnóstwo niepotrzebnych informacji. Klient zostaje zasypany szczegółami, które wydają mu się przytłaczające i nie pomagają w podjęciu decyzji. Podczas prezentowania mieszkania zawsze należy znaleźć złoty środek, dlatego warto zaufać profesjonalistom i powierzyć im samodzielne spotykanie się z kupującymi.

Dlaczego warto powierzyć sprzedaż mieszkania profesjonaliście?

Współpraca z biurem nieruchomości sprawi, że wolny czas możesz poświęcić pasjom, rodzinie lub pracy, a nie ciągłemu przygotowywaniu i pokazywaniu mieszkania na sprzedaż. Dzięki pomocy specjalisty nie będziesz odbierać telefonów z pytaniami od kupujących. Osoby szukające nieruchomości często mają poważne wątpliwości, które należy rozwiać przed podjęciem decyzji o zakupie – na szczęście agent doskonale wie, jak radzić sobie z obiekcjami trudnych klientów.

Pracownik biura nieruchomości zwraca uwagę na detale, o których właściciel mieszkania może nie wiedzieć. Pośrednik umówi się na prezentację w godzinach najlepszej ekspozycji słonecznej i przedstawi kupującemu najważniejsze zalety mieszkania. To on jest Twoim przedstawicielem, dlatego w jego gestii leży wywalczenie jak najwyższej ceny transakcyjnej – agent dobrze zna lokalny rynek, a do tego jest świetnym sprzedawcą i doskonałym negocjatorem.

Dobry pośrednik to gwarancja sukcesu!

Oprócz licznych zadań związanych obsługą potencjalnych kupujących, Twój agent nieruchomości będzie odpowiadał także za:

 • Ustalenie średniej rynkowej wartości mieszkania,
 • Wykonanie atrakcyjnej sesji zdjęciowej,
 • Stworzenie ciekawego ogłoszenia,
 • Organizację dnia otwartego,
 • Przygotowanie dokumentów niezbędnych do sprzedaży,
 • Ustalenie warunków pomiędzy stronami przystępującymi do umowy,
 • Przekazanie kluczy i spisanie protokołu zdawczo-odbiorczego.

Doradca do spraw nieruchomości szanuje Twój czas i zrobi wszystko, co w jego mocy, by transakcja przebiegła szybko i bezstresowo. Doświadczeni agenci potrafią sprzedać lokum, które od wielu miesięcy nie znalazło nowego właściciela – czasem wystarczy dokonać kilku niewielkich zmian, by wnętrza zyskały drugie życie i oczarowały klienta. Skontaktuj się z biurem nieruchomości i przekonaj się, ze sprzedaż mieszkania może być przyjemna i bezproblemowa!