3 aspekty, na które należy zwrócić uwagę przed zakupem mieszkania w Gliwicach

108 Wyświetleń

Przymierzasz się do zakupu mieszkania w Gliwicach? Jedno z największych śląskich miast ma do zaoferowania wiele ciekawych propozycji, jednak podjęcie dobrej decyzji wcale nie jest łatwe. Czy wiesz, co okazuje się szczególnie ważne dla osób poszukujących atrakcyjnej nieruchomości w tej okolicy?

  • Większość gliwickich dzielnic charakteryzuje się doskonałym dostępem do dróg przelotowych.
  • Przeciętna cena mieszkania w tym mieście przekracza 6000 zł/m2.
  • Warto skorzystać z pomocy doświadczonego agenta, który wskaże najciekawsze nieruchomości w interesującej nas lokalizacji.

Szukasz mieszkania w Gliwicach? Postaw na dobrze skomunikowaną dzielnicę!

Zależy Ci na szybkim dojeździe z pracy do domu? Gliwice to jeden z najlepiej skomunikowanych ośrodków w Polsce – miasto przecinają autostrady A1 i A4, a na ich styku znajduje się największy węzeł drogowy w kraju – Sośnica. Kolejnym ułatwieniem jest Drogowa Trasa Średnicowa, która gwarantuje błyskawiczny dojazd do Katowic. W Gliwicach znajdziemy zarówno spokoje, oddalone od miejskiego zgiełku dzielnice, jak i osiedla tętniące życiem. Łatwy dostęp do dróg przelotowych jest dla Ciebie niezwykle ważny? Jeśli tak, to rozglądaj się za mieszkaniem zlokalizowanym w okolicach Sośnicy, Ligoty Zabrskiej, Baildona, Zatorza, lub Żerników.

Wybierz mieszkanie dopasowane do swoich potrzeb

Aktualne ceny mieszkań z rynku wtórnego w Gliwicach wahają się w przedziale od 5000 do 8000 zł/m2. Najciekawsze lokale zazwyczaj kosztują nieco ponad 6000 zł/m2. Na portalach ogłoszeniowych znajdziemy tańsze i droższe oferty – cena nieruchomości jest uzależniona między innymi od lokalizacji, standardu mieszkania, metrażu, czy motywów, którymi kieruje się sprzedający. Jednym z ważniejszych czynników, jaki biorą pod uwagę kupujący, jest rodzaj lokalu – niektórzy z nas cenią sobie klimatyczne i przestronne mieszkania w kamienicach, a dla innych najważniejszy jest komfort oferowany przez nowoczesne apartamentowce – gliwicki rynek nieruchomości obfituje zarówno w stare, jak i nowe budynki.

Lokale w kamienicy – gdzie szukać najciekawszych ofert?

Mieszkańcy jednego z największych śląskich miast radzą, by szukać okazji jak najbliżej rynku. Tuż przy samym ratuszu można znaleźć wiele urokliwych, piętrowych lokali. Kupujący, którzy lubią nieruchomości z historią, najczęściej znajdują coś dla siebie w pobliżu:

  • Śródmieścia,
  • Wojska Polskiego,
  • Politechniki,
  • Zatorza,
  • Szobiszowic.

Warto pamiętać, że nie każda lokalizacja oferuje piękne, zadbane kamieniczki, które są wizytówką miasta – co prawda mieszkańcy Gliwic deklarują, że czują się bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania, jednak w sercu Śląska nie brakuje dzielnic, do których przyjezdni wolą nie zapuszczać się po zmroku. Sprawdź, które lokalizacje Gliwic wypadają najgorzej w policyjnych statystykach.

Nowe mieszkania w Gliwicach – miasto pełne inwestycji

Preferencje Polaków powoli się zmieniają – dzisiaj większość z nas woli mieszkać na obrzeżach miasta albo w spokojnych, zielonych dzielnicach. Wielką płytę zamieniamy na strzeżone osiedla z przestronnymi apartamentami lub na komfortowe szeregówki. Chcesz kupić nowe mieszkanie w Gliwicach? Inwestycje deweloperskie wyrastają w tym mieście jak grzyby po deszczu!

W samym sercu Śląska nie brakuje ciekawych ofert z rynku pierwotnego – nowoczesne budynki powstają zarówno w samym centrum, jak i nieco dalej, w okolicach Starych Gliwic. Miłośnicy nowego budownictwa z pewnością znajdą kilka propozycji, które zaspokoją ich wymagania.

Nie musisz działać po omacku! Gdzie szukać pomocy przy zakupie mieszkania?

Poszukiwanie nieruchomości może okazać się sporym wyzwaniem. W najtrudniejszej sytuacji znajdują się osoby, które nie znają miasta – w takim przypadku łatwo wejść na minę i kupić mieszkanie w okolicy, która tylko z pozoru wydaje się dopasowana do naszych potrzeb. Niestety, nawet mieszkańcy Gliwic nie mają stuprocentowej pewności, że staną się właścicielami wymarzonego lokalu. Pułapki mogą czaić się wszędzie – czasem sen z powiek spędzają nam wady techniczne lokalu, a czasem niekorzystne zapisy w księdze wieczystej. Jeśli chcesz rozsądnie ulokować swój kapitał, skorzystaj z pomocy agenta nieruchomości, który doskonale zna gliwicki rynek.

Źródła:
https://sonarhome.pl/ceny-mieszkan/gliwice
https://rynekpierwotny.pl/s/nowe-mieszkania-gliwice/
https://www.otodom.pl/pl/wyniki/sprzedaz/mieszkanie/slaskie/gliwice/gliwice/gliwice?description=kamienica&viewType=map&mapBounds=50.38218985461373;18.705772187693945;50.32934493812359;18.56037500141465