Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?

1 586 Wyświetleń

Z nieruchomością jak z randką w ciemno, najważniejsze jest pierwsze wrażenie. W końcu jak to mówią, do zakochania jeden krok, a tym krokiem jest naciśnięcie klamki i przekroczenie progu drzwi. A żeby wywołać, niewielkim kosztem, efekt “wow” na potencjalnym kliencie naprawdę niewiele potrzeba, a czego dokładnie? O tym w poniższym tekście. Przygotowaliśmy kilka trików, które pomogą Ci ukryć niedoskonałości nieruchomości i podkreślić atuty, przez co zwiększy się jej wartość!

Salon

Salon jest jednym z głównych miejsc w domu, w którym zazwyczaj spędzamy czas, a także przyjmujemy gości. Dlatego miej świadomość tego, że potencjalny kupujący, prawdopodobnie to pomieszczenie będzie oceniał pod tym kątem! O tym, że wnętrze powinno być wysprzątane, a widoczne wady wyeliminowane, chyba nie musimy Ci przypominać! To elementy kluczowe, tak samo jak stylizacja wnętrza. Oto kilka naszych rad, które  pomogą Ci zwiększyć wartość nieruchomości:

stary lub zniszczony stół nakryj obrusem i postaw na nim wazon z ciętymi kwiatami,

ciemne wnętrza pomaluj na jasny i ciepły kolor,

dodaj kilka dekoracyjnych poduszek na kanapę czy sofę, a jeśli ona sama w sobie jest nieestetyczna, nakryj ją narzutą,

na ściany przywieś obraz lub ramy ze zdjęciami,

nie zostawiaj pustych półek — postaw na nich książki, bądź świecie czy inne pamiątki.

Łazienka

Miejsce, które uwielbiają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Łazienka musi być sterylnie czysta i przyjemna. Zadbaj w niej o świeży i orzeźwiający zapach, wypoleruj kafelki, a na brzegach wanny połóż estetyczne, pasujące do wnętrza ręczniki. Koniecznie schowaj zbędne kosmetyki i wymień żarówkę na jaśniejszą. Może nie jesteś tego świadom, ale dobre światło w łazience to bardzo ważna rzecz!

Kuchnia

Pamiętaj, kuchnia jest sercem domu! Kupujący będzie sprawdzał czy można się w niej swobodnie poruszać, a także przyjemnie gotować! Dlatego przygotuj ją tak, aby wchodząc poczuł on pozytywne emocje: odśwież ściany, postaw na stół koszyk ze świeżymi owocami, schowaj z blatu kuchennego wszelkie naczynia, dokładnie wypoleruj okna i powieść w nich delikatne zazdrostki. Jeśli krzesła do stołu są już stare, a ich obszycia mocno przetarte uszyj lub kup nowe w jasnych kolorach. To niewielki koszt, a może zmienić naprawdę wiele!

Resztę pomieszczeń zaadoptuj podobnie. Pamiętaj, ma być czysto i przytulnie! Takiego mieszkania dla siebie i swojej rodziny szukają potencjalni kupujący.

Czas na sesję!

Jeśli uda Ci się dokonać małej rewolucji w mieszkaniu, którą chcesz sprzedać, koniecznie zadbaj o dobrej jakości zdjęcia, które wyeksponują to, co przygotowałeś. Kilka podstawowych rad:

wybierz miejsce strategicznie mieszkania i je wyeksponuj,

zrób sesję w jasny dzień — najlepsze jest naturalne światło,

małe pomieszczenia fotografuj z narożników pokoju, aby uchwycić jak największą ich powierzchnię,

jeśli zdjęcia wyszły za słabo, obrób je przy pomocy programu do zdjęć.

To tylko kilka rad! Pamiętaj – dobre zdjęcia to dobra oferta! Jeśli dostosujesz się do naszych wskazówek Twoja nieruchomość na pewno wyróżni się na tle pozostałych. Jeśli wszytko co przedstawiliśmy brzmi ciekawie, ale nie masz pojęcia jak do tego się zabrać, dodatkowo nie posiadasz profesjonalnego sprzętu fotograficznego do wykonania sesji zdjęciowej, koniecznie zgłoś się do agenta nieruchomości. To najlepsze rozwiązanie, które zaoszczędzi Ci niepotrzebnych stresów i zapewni gwarancje dobre oferty.

Jacek Szopa
Jacek Szopa
Doradca Ds. Nieruchomości

Dodaj komentarz