Gotowiec inwestycyjny, czy mieszkanie do remontu? Która opcja jest dla Ciebie korzystniejsza?

746 Wyświetleń

Wyraźnie widać, że inwestowanie w nieruchomości jest coraz popularniejsze w naszym kraju, stąd też nic dziwnego, że rośnie liczba osób interesujących się inwestowaniem swojego kapitału w tego rodzaju przedsięwzięcia. W jaki sposób najlepiej osiągnąć szybkie zyski, jednocześnie łącząc dużą stopę zwrotu z inwestycji? Dziś porównujemy dwa najpopularniejsze rozwiązania, stosowane przez ludzi zajmujących się wynajmem nieruchomości. Warto dowiedzieć się, jaka opcja jest najbardziej opłacalna.

Czym jest gotowiec inwestycyjny?

Dla wszystkich tych, którzy chcieliby maksymalizacji zysków w jak najkrótszym czasie, zalecane jest rozwiązanie występujące pod nazwą gotowiec inwestycyjny. Taki model działania pozwala na to, by już od następnego dnia po zakupie móc rozpocząć zarabianie. Jak sama nazwa wskazuje, ten typ mieszkania jest rzeczywiście gotowym lokalem w pełni urządzonym i przystosowanym do szybkiego zamieszkania przez najemców. To nie jedyna zaleta tej inwestycji.

Decyzja o zainwestowaniu w tego rodzaju nieruchomość będzie z całą pewnością wygodniejsza. W przypadku zakupu takiej nieruchomości jaką jest gotowiec inwestycyjny nie ma konieczności dokonywania remontów również przez dłuższy czas, co znacznie ułatwia zarządzanie wynajmem i pozwala minimalizować koszty własne. Jest to zatem również kluczowy czynnik, jaki należy wziąć pod uwagę decydując się na zakup nieruchomości pomyślanej jako bezpieczna i wygodna inwestycja zgromadzonego przez siebie kapitału.

Mieszkanie z rynku wtórnego

Drugim z popularnych rozwiązań jest kupienie mieszkania na rynku wtórnym. Dużą popularność wśród kupujących ten typ inwestowania zawdzięcza przede wszystkim niższej cenie, jaką trzeba zapłacić za dany lokal. Ma to jednak zazwyczaj niewielki minus, gdyż wiąże się z koniecznością przeprowadzenia mniejszego lub całkowitego remontu nowo nabytej nieruchomości. Oznacza to dwie rzeczy, bardzo istotne z punktu widzenia potencjalnego inwestora.

Po pierwsze, będzie to rozwiązanie nieco droższe niż sama kwota jaką zapłacono za nieruchomość. Po drugie, konieczność przeprowadzenia remontu danego lokalu przekłada się również na czas w jakim można zacząć zarabiać na dokonanej przez siebie inwestycji. Warto również pamiętać o tym, że często remonty są wydłużane przez nierzetelne ekipy budowlane lub też na skutek ujawnienia nieznanych wcześniej usterek w lokalu. Nie da się zatem ukryć, że oszczędność wynikająca z zakupu mieszkania na rynku wtórnym może przełożyć się na możliwości osiągania szybkich zysków. Tego typu sprawy należy zatem dobrze rozważyć przed zakupem nieruchomości za potencjalnie niższe pieniądze.

Dlaczego warto wybrać gotowiec inwestycyjny?

Jeśli zatem ktoś spodziewa się, że inwestycja w nieruchomości przyniesie pewne i jednocześnie szybkie zyski, to powinien raczej rozważać możliwość zakupienia nieruchomości zwanej gotowcem inwestycyjnym. To rozwiązanie może całą pewnością przyśpieszyć proces osiągania zysków i znacznie zminimalizować ryzyko niespodzianek w postaci dodatkowych kosztów. Wygoda i prostota tego rodzaju inwestycji sprawia, że można go polecić wszystkim debiutantom na rynku nieruchomości, a także doświadczonym graczom, dysponującym wieloma nieruchomościami na wynajem. To opcja, która pozwala zarabiać ponad 10% wartości nieruchomości w skali roku. Jedno mieszkanie może przynosić nawet kilka tysięcy zysku miesięcznie.

Kupowanie mieszkania na rynku wtórnym będzie z kolei dobre dla wszystkich tych, którzy chcą zaoszczędzić na marży osoby która przygotowała gotowca, mają świadomość konieczności zamrożenia posiadanego przez siebie kapitału i zgadzają się, by pierwsze pieniądze z wynajmu spłynęły do ich kieszeni dopiero po kilku miesiącach. Warto również pamiętać, że przygotowaniem gotowców zajmują się bardzo często profesjonaliści, którzy potrafią wykorzystać każdy centymetr mieszkania. Jeśli nie mamy doświadczenia warto skorzystać z usługi projektanta. Bez tego nasza pozorna oszczędność może przynieść stratę a nie zysk. Również niezwykle ważny jest wybór zaufanej i niedrogiej ekipy budowlanej, o którą przy obecnym rynku jest niezwykle ciężko.

Warto pamiętać!
Nasz tekst ma charakter poradnikowy, ale nie jest oficjalną poradą w myśl przepisów o doradztwie podatkowym. Każdy przypadek warto traktować indywidualnie a w razie wszelkich wątpliwości lub niejasności, poprosić o konkretną interpretację urzędu skarbowego.

Dodaj komentarz